Aby poprawnie wywietla stron , musisz mie zainstalowany adobe Flash.

Get Adobe Flash player

70 lat Hodowli Roślin w Strzelcach

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 22.10.2015 odbyła się w Strzelcach uroczystość 70-lecia tradycji hodowli roślin w Strzelcach.

Z tej okazji zorganizowana została uroczystość, na którą przybyli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie PIB, Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych, Polskiej Izby Nasiennej, Starostwa Powiatowego w Kutnie, reprezentanci świata nauki i szerokie grono właścicieli, prezesów oraz przedstawicieli branży hodowlano-nasiennej z całej Polski.

Podczas spotkania Prezes Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR Pan Wojciech Błaszczak zaprezentował historię prac hodowlanych w Strzelcach oraz obecne dokonania Spółki.

W trakcie uroczystości Dyrektor Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin MRiRW Pan dr Bogusław Rzeźnicki w imieniu Ministra Rolnictwa uhonorował 14 byłych i obecnych długoletnich pracowników Hodowli Roślin Strzelce wyróżnieniami “Zasłużony dla rolnictwa”. Tytuł ten otrzymali: Pan Józef Brzeski, Pani Danuta Biała, Pani Stanisława Buchajczuk, Pan Wojciech Chojnacki, Pani Stanisława Cichocka, Pan Józef Gredecki, Pan Eugeniusz Jagodziński, Pan Romuald Kamiński, Pan Marian Kłosik, Pani Marianna Kaszubska, Pani Zenobia Rojkowska, Pan Tadeusz Runiewicz, Pan Jan Rydzewski, Pani Genowefa Zwierzyńska. Wszystkim nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i nieoceniony wkład pracy w rozwój poszczególnych gałęzi firmy.

Jedną z atrakcji uroczystości była prezentacja krótkiego filmu z 1945 roku, który prezentował zakres prac ówczesnego Państwowego Zakładu Hodowli Roślin w Strzelcach (link do filmu w dolnej części tej strony). Jedna z maszyn czyszczących prezentowanych na filmie zachowała się w Strzelcach do czasów dzisiejszych w doskonałym stanie, co zostało zaprezentowane podczas krótkiego pokazu.

Zespół urządzeń czyszczących z lat 40-tych XX wieku.

Zespół urządzeń czyszczących z lat 40-tych XX wieku.

Zespół urządzeń czyszczących z lat 40-tych XX wieku.

Po uroczystość zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia części nasiennej zakładu w Strzelcach.

Zarząd Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR serdecznie dziękuje wszystkim gościom za przybycie i udział w uroczystości 70-lecia tradycji hodowli roślin w Strzelcach.

Film z 1945 roku prezentujący ówczesny Państwowy Zakład Hodowli Roślin w Strzelcach – kliknij TUTAJ aby obejrzeć

Film z 1945 roku prezentujący ówczesny Państwowy Zakład Hodowli Roślin w Strzelcach – kliknij TUTAJ aby obejrzeć jeżeli film nie wyświetlił się automatycznie

Galeria zdjęć z Gali Jubileuszu 70 – lecia Hodowli Roślin w Strzelcach.


Pobierz broszurę PDF

© hr-strzelce.pl 2010 Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: dwiestrony.pl